Yeni Oyunum Kiddo Stories App Store ve Google Play’de

“Once upon a time…” Don’t these magical words take us back to our childhood? Aren’t stories the gateway to curiosity and learning. Tales were and still are irreplaceable in how we develop our senses, by helping us imagine, wonder and create.

We start recognizing animals, understanding shapes, differentiating colors at early ages. But how about Pinocchio, Snow White or Cinderella? We grow up with tales that teach us right

and wrong, show us good and evil and explain why goodwill matters. World of tales is full of wonders and as we take part in each tale to the extent of our imagination, the endless possibilities are what brings the best out of us.

Regardless of who and where we are, we will always have those childhood tales we never forget.

https://itunes.apple.com/us/app/kiddo-stories/id1000588377

MASALIMA DOKUN

Masalları 5 dile çevrilmiş olan Oktay Şenol’un kaleminden 2-5 yaş arası çocuklar için masallar.
Proje danışmanlığını pedagog Alev Köymen’in yaptığı uygulamada, çocuklarınızı isterseniz okuyarak, isterseniz sesli olarak masallarımızla tanıştırabilirsiniz.
Çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz erdemleri hem bir masal tadında anlatacak,
hem de hoşça vakit geçirmelerini sağlayacaksınız.

‘Bir varmış, bir yokmuş’… Bu kelimeler hangimizi çocukluk çağlarımıza götürmez ki. Hayatla ilişki kurmaya başladığımız o anne kucağında, dünyayı tanıma ve öğrenme uğraşımızda ilk olarak masallar değil midir anne-babamızla birlikte bize bilmediğimiz dünyalara kapılar açan. Masal belki de bizim ilk öğretmenimiz olacaktır. Bize düşsel dünyalar sunan, bizim hayal gücümüzü zenginleştiren, rüyalar alemine götüren.

Belki daha yürümeye bile başlamadan tanırız kedileri, köpekleri, kuşları. Ama ya tahtadan yapılan ve yalan söylediğinde burnu büyüyen tahta çocuğu, ya o yaramaz hain kurdu.. Ya da pamuk prensesi, sinderellayı, kırmızı balığı ve diğerlerini.

Masallarla büyürüz. Hayatı öğreniriz daha sokağa adım atmadan. Doğrular ve yanlışlarla ilk masallarda tanışırız. Neyin kötü, neyin iyi olduğunu ilk masallarda yaşamaz mıyız sonuçlarını göre göre. Düş gücünün yettiği yere kadar uzanmaz mıyız masalların içine.

Zaman ve mekanın ortadan kaybolduğu, dünyanın her köşesindeki çocuğa eşit fakat farklı olarak ulaşan bir dünyadır masal dünyası. Ve ne kadar severiz bize masal anlatanları. Hele bir de masalı anlatan masalın en içlerinden bir yerlerden sesleniyorsa bize, biz de masallara katılmaz mıyız? O masal kahramanlarından biri olmaz mıyız? Kendini zamanında külkedisinin yerine koymayan ya da
prensesini kurtarmayan kaç kişi vardır?

Masallar okul öncesi dönemin öğretmenleridir. Elimizden tutan anne-babalarımız, ninelerimiz, dedelerimizdir. Bizi ufuklar ötesine götüren kaptanlar, devlerle savaşmamızı sağlayan arkadaşlarımız, heyecanlarımız, ümitlerimiz, rüyalarımızdır.

Yaşımız ne olursa olsun masallarımızdan uzak kalmamak dileği ile.

https://itunes.apple.com/us/app/masal-ma-dokun/id978602403

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.de17.masalimadokun

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *